اخبار

جديترين خبرهاي دنياي املاك

گزارش تحولات بازار معاملات مسکن تیر98

 تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از وضعیت بازار مسکن در تیر ماه، وضعیت این بازار را قدری بهتر از گزارش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی توصیف می‌کند.
به گزارش «دنیای اقتصاد»، گزارشی که دو روز قبل از سوی دفتر اقتصاد مسکن منتشر شد، نشان داد در تیر ماه ۴ هزار و ۲۶۰ فقره معامله آپارتمان مسکونی انجام شده و به این ترتیب شاهد افت ۲۱ درصدی حجم معاملات نسبت به خرداد و نیز افت ۷/ ۶۳ درصدی این حجم در مقایسه با معاملات ثبت شده در تیر ماه سال گذشته بودیم. میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران نیز در این گزارش ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام شد که نسبت به خرداد ۴/ ۱ درصد رشد و نسبت به تیر سال گذشته ۶/ ۹۵ درصد رشد را نشان می‌دهد. اما گزارشی که روز گذشته از سوی بانک مرکزی درباره وضعیت بازار مسکن در تیرماه منتشر شد، وضعیت بازار را حتی قدری بهتر از گزارش دفتر اقتصاد مسکن توصیف کرده است.
در این گزارش میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در پایتخت ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان اعلام و میزان رشد آن نسبت به خرداد ماه ۴/ ۰ درصد اعلام شد. به این ترتیب گزارش مذکور نشان می‌دهد عملا روند رشد قیمت مسکن در تیرماه متوقف شده است. این گزارش همچنین میزان رشد قیمت مسکن در مقایسه با تیر سال گذشته را ۵/ ۹۱ درصد اعلام کرده است. گزارش بانک مرکزی تعداد معاملات انجام‌شده در پایتخت طی اولین ماه تابستان را ۴ هزار و ۷۹۰ فقره اعلام کرده که حاکی از کاهش ۲۰درصدی نسبت به خرداد و
نیز ریزش قابل‌توجه ۶/ ۶۴ درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

 دانلود گزارش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *